Recepty

Všetky naše recepty sú pripravované s ohľadom na zásady NFI. To znamená že obsahujú len potraviny rastlinného pôvodu a oleje sú použité buď len v minimálnom množstve (1/4 čajovej ližičky na 4 porcie), alebo sú nahradené potravinami s vyšším obsahom tuku ako napr: avokádo, orechy, semiačka či olivy.

Recepty počas NFI protokolu

Podstatou NFI protokolu je kombinácia potravín rastlinného pôvodu na základe ich chemického zloženia. Výsledkom tejto kombinácie sú chemické reakcie lipolýzy (odbúravania tukov) počas prirodzeného procesu trávenia. Recepty na NFI ptotokole majú preto len pár ingrediencií, ktoré potrebujeme na dosiahnutie želateľnej chemickej reakcie. Pri väčšine týchto receptov však uvádzame aj ich rozšírenú alternatívu ktorú odporúčame používať po ukončení NFI protokolu.

Polievky počas NFI protokolu

Hlavné jedlá počas NFI protokolu

Recepty po ukončení NFI protokolu

Polievky po ukončení NFI protokolu

Hlavné jedlá po ukončení NFI protokolu

Koláče a dezerty

Koláče a dezerty nie sú nikdy súčasťou NFI protokolu. Uvádzame ich len ako inšpiráciu pre všetkých ktorí hľadajú zdravšiu alternatívu týchto sladkých potešení.

— Prečo NFI? —

Citát od Hippokratésa na hlavnej stránke NFI protokolu "Nech jedlo je vaším liekom a liek je vaším jedlom".

Už Hippocrates, otec medicíny, pred naším letopočtom vedel že strava ktorú konzumujeme môže naše ochorenia spôsobiť, ale ich aj vyliečiť. NFI protokol je toho priamym dôkazom. Vyskúšajte aspoň dva týždne. Vaše telo Vám bude za to vďačné.

Pred a po NFI

Janka Brezinová - NEDU Ľubochňa
Janka Brezinová - NEDU Ľubochňa
Peter P. (Prvý NFI pacient)
Peter P. (Prvý NFI pacient)
Marta Matisová pred a po NFI protokole
Marta Matisová pred a po NFI protokole