Prvý NFI pacient Peter

Prvým pacientom, u ktorého bol využitý NFI protokol je pán Peter. Tento 64-ročný pán sa liečil na diabetes 2. typu takmer 30 rokov. Dlhé roky užíval tabletky, neskôr si začal aplikovať inzulín v intenzifikovanom režime, 4x denne.

V posledných rokoch mal vážne komplikácie, kvôli upchávaniu ciev v končatinách a bolesti nôh už nevládal prejsť ani do obchodu v dedine. Nohy ho začali bolieť i v pokoji, nedalo mu to spávať. Pridali sa problémy s dýchaním. Prekonal rozsiahly srdcový infarkt, liečil sa i na vysoký krvný tlak. Ako šofér z povolania už nemohol pracovať, pretože si necítil nohy. Neustále priberal. Hodnoty glykovaného hemoglobínu (vyjadruje priemer hodnôt hladín cukru v krvi za posledné tri mesiace) sa mu zhoršovali, prognóza bola nepriaznivá.

V júni 2018 spravil pán Peter zásadné rozhodnutie o zmene životného štýlu a na odporúčanie svojho ošetrujúceho lekára začal nasledovať NFI protokol. Na základe denných meraní glykémií mu postupne bola redukovaná a neskôr ukončená liečba tabletkami aj inzulínom. Už po dvoch týždňoch bolo možné znížiť dávku lieku na cukrovku, po mesiaci sa úplne vysadil. Po 19. týždni dodržiavania NFI protokolu mohol vysadiť aj inzulín. Pán Peter dosiahol výborné výsledky a výraznú redukciu telesnej hmotnosti (celkovo 29 kg). Ako dlhoročný diabetik dodržiaval NFI protokol 23 týždňov. Vedľajším benefitom nasledovania NFI protokolov bola úprava krvného tlaku, čo taktiež viedlo až k vysadeniu liekov.

Petrovi sa po úspešnom absolvovaní NFI protokolu úplne zmenil život. Je bez akejkoľvek liečby na diabetes a po dlhých rokoch choroby si opäť môže užívať život so všetkým, čo k nemu patrí. Má opakovane výborné laboratórne výsledky a naďalej si udržiava stabilnú hmotnosť.

Príbeh pána Petra zmenil pohľad na cukrovku a priniesol nádej ďalším pacientom.

— Prečo NFI? —

Citát od Hippokratésa na hlavnej stránke NFI protokolu "Nech jedlo je vaším liekom a liek je vaším jedlom".

Už Hippocrates, otec medicíny, pred naším letopočtom vedel že strava ktorú konzumujeme môže naše ochorenia spôsobiť, ale ich aj vyliečiť. NFI protokol je toho priamym dôkazom. Vyskúšajte aspoň dva týždne. Vaše telo Vám bude za to vďačné.

Pred a po NFI

Janka Brezinová - NEDU Ľubochňa
Janka Brezinová - NEDU Ľubochňa
Peter P. (Prvý NFI pacient)
Peter P. (Prvý NFI pacient)
Marta Matisová pred a po NFI protokole
Marta Matisová pred a po NFI protokole