Cviklový krém

Recept na cviklový krém servírovaný s nasekanými píniovými orieškami a slnečnicovými semienkami. Recept na túto polievku zaraďte do svojho zdravého životného štýlu po ukončení NFI protokolu. Polievka je nafotená v tmavomodrej miske s tanierikom. Vynikajúca polievka pre diabetikov 2. typu a ľudí s nadváhou a obezitou.
Ingrediencie:

3 väčšie cvikle (asi 600 g)
1 červená cibuľa (90 g)
½ menšej zelerovej hľuzy (100 g)
3 strúčky cesnaku
600 ml zeleninového vývaru, plus na doriedenie
1 PL citrónovej šťavy (podľa chuti)
3 PL kokosového mlieka z konzervy
drvený rozmarín
soľ
čierne korenie

Inšpirácia na servírovanie: čerstvý majorán, nasekané pistácie, slnečnicové semienka, chia semienka, vegánska sójová smotanka alebo biely vegánsky jogurt.

Postup:
  1. Vyhrejeme si rúru na 220°C a pripravíme si 3 balíčky zeleniny zabalené do kúskov alobalu (30x30cm). Cviklu, červenú cibuľu aj zelerovú hľuzu nakrájame na 5x5cm kúsky, pridáme 3 strúčky cesnaku (celé). Posypeme drveným rozmarínom, čiernym korením a soľou. Dobre premiešame a rozdelíme na 3 časti, ktoré zabalíme do pripraveného alobalu.
  2. Balíčky poukladáme na plech a podlejeme asi pol centimetrom vody, aby bolo v rúre vlhké prostredie. Pečieme v strede rúry 60 minút a počas pečenia dolievame vodu.
  3. Vyberieme z rúry a necháme ešte 15 minút postáť nerozbalené. Potom všetku zeleninu premiestnime do mixéra a spolu s 600 ml zeleninového vývaru rozmixujeme do hladka.
  4. Zjemníme 3 PL kokosového mlieka z konzervy a doriedime zeleninovým vývarom na želateľnú hustotu. Dochutíme šťavou z jedného citróna, soľou a čiernym korením.
  5. Pri servírovaní sa môžete inšpirovať priloženým obrázkom alebo povoliť uzdu svojej fantázii.

Recept na Cviklový krém z knihy

Recept na cviklový krém môžete nájsť aj v našej knihe „Stravou k zdraviu“ na strane 72 a 73.

Autor receptu:

Fotografia:

— Prečo NFI? —

Citát od Hippokrata na hlavnej stránke NFI protokolu "Nech jedlo je vaším liekom a liek je vaším jedlom".

Už Hippocrates, otec medicíny, pred naším letopočtom vedel že strava ktorú konzumujeme môže naše ochorenia spôsobiť, ale ich aj vyliečiť. NFI protokol je toho priamym dôkazom. Vyskúšajte aspoň dva týždne. Vaše telo Vám bude za to vďačné.

Pred a po NFI

Janka Brezinová - NEDU Ľubochňa
Janka Brezinová - NEDU Ľubochňa
Peter P. (Prvý NFI pacient)
Peter P. (Prvý NFI pacient)
Marta Matisová pred a po NFI protokole
Marta Matisová pred a po NFI protokole