NFI protokol a Union ZP

Od 1.8.2024 si poistenci Union zdravotnej poisťovne môžu uplatniť exkluzívnu zľavu vo výške 40 % na nákup každého NFI protokolu.

Logo NFI prootkolu a logo zdravotnej poisťovne Union znázorňujú spoluprácu. Positenci ZP Union môžu získať NFI protokol so 40 % zľavou.

Zdravotný benefit NFI protokolu

NFI protokol je špeciálny stravovací plán, pripravený individuálne pre každého jednotlivca na základe jeho veku, pohlavia, výšky, hmotnosti, súčasnej liečby a pridružených diagnóz. Klient sa stravuje presne podľa predpísaného jedálnička 12 až 26 týždňov, v závislosti od jeho zdravotného stavu či nadváhy. Počas týchto pár týždňov nasledovania NFI protokolu sa dosiahne:

 • U diabetikov 2. typu:
  • zlepšenie hodnoty cukru v krvi,
  • zlepšenie glykovaného hemoglobínu (HbA1c),
  • redukcia až úplné vysadenie predpísanej antidiabetickej liečby,
  • zníženie hmotnosti v priemere 5  7 kg za mesiac,
  • pokles cholesterolu a triacylglycerolov v krvi,
  • pokles krvného tlaku.
 • U diabetikov 1. typu (len 7 – 10 dňový plán):
  • stravovací plán slúži na stabilizáciu glykémií (minimalizuje výkyvy v hladine cukru v krvi) a opakuje sa zhruba raz za 1 – 2 mesiace podľa potreby,
  • zlepšenie glykovaného hemoglobínu (HbA1c),
  • pokles cholesterolu a triacylglycerolov v krvi,
  • pokles krvného tlaku.
 • U zdravých ľudí s obezitou a nadváhou:
  • zníženie hmotnosti v priemere 5 7 kg za mesiac, u ľudí s morbídnou obezitou to môže byť aj 20 kg za mesiac,
  • pokles cholesterolu a triacylglycerolov v krvi,
  • pokles krvného tlaku.

NFI protokol funguje na báze chemickej interakcie zložiek potravín, bežne dostupných v supermarkete. Každé jedlo je naplánované (s ohľadom na metabolickú aktivitu daného jednotlivca) tak, aby počas prirodzeného procesu trávenia vytváralo v tele reakcie lipolýzy (odbúravania tukov). Primárne sa z buniek odbúravajú intramyocelulárne lipidy (IMCL), spôsobujúce inzulínovú rezistenciu u diabetikov 2. typu, cholesterol, triglyceridy, lipidy v brušnej dutine (napr. v prípade stukovatenej pečene) a samozrejme podkožný tuk.

Na našich stránkach sa dočítate všetko, čo potrebujete vedieť o NFI protokole.

Bežná cena každého dvojtýždňového NFI protokolu je 33,- € s DPH (bez zľavy)

Len pre poistencov Unionu:
20,- € s DPH
(exkluzívna 40 % zľava)

* Pre vylúčenie akýchkoľvek pochybností, poistencom Unionu sa rozumie poistenec s aktívnym poistným vzťahom v Union zdravotnej poisťovni, a.s., ktorý sa pre účely poskytnutia zľavy preukazuje zadaním jedinečného kódu – IČP (identifikačné číslo poistenca Union zdravotnej poisťovne).

Ako si uplatniť 40 % zľavu:

1.) Zaregistrujte sa na našej stránke. Zadajte Vašu e-mailovú adresu, cez ktorú s Vami budeme komunikovať a zvoľte si prihlasovacie heslo.

2.)  Po prihlásení do svojho účtu kliknite na „Môj Profil“ v ľavom bočnom paneli. Pri vypĺňaní formulára vložte, prosím, do políčka „Kde ste o nás počuli“ IČP (Identifikačné číslo poistenca Union zdravotnej poisťovne, ktoré nájdete na Preukaze poistenca) pre uplatnenie tejto zľavy – ako je uvedené na obrázku nižšie.

Aki si uplatniť zľavu pre poistencov zdravotnej poisťovne UNION
 

3.)  Najneskôr nasledujúci pracovný deň od nás obdržíte faktúru na dvojtýždňový NFI protokol v sume 20,- € s DPH. Po úhrade faktúrky a pripísaní sumy na náš účet v Tatra banke Vám protokol vypracujeme podľa údajov, ktoré ste uviedli vo vstupnom formulári. Vypracovaný NFI protokol obdržíte do 24 hodín, v pracovné dni.

NFI protokol nemôžeme vypracovať pre:
– ľudí mladších ako 18 rokov
– tehotné a dojčiace ženy
– pacientov užívajúcich VARFARÍN alebo ORFARÍN

Dokedy je možné si zľavu uplatniť:

Poskytovanie zľavy poistencom UNIONU bude prehodnocované na mesačnej báze, vždy ku koncu kalendárneho mesiaca. V prípade ukončenia platnosti zľavy, túto informáciu uverejníme 30 dní vopred.

Tím NFI Vám praje veľa úspechov na ceste k vysnívanej hmotnosti a zdravému životnému štýlu.

— Prečo NFI? —

Citát od Hippokrata na hlavnej stránke NFI protokolu "Nech jedlo je vaším liekom a liek je vaším jedlom".

Už Hippocrates, otec medicíny, pred naším letopočtom vedel že strava ktorú konzumujeme môže naše ochorenia spôsobiť, ale ich aj vyliečiť. NFI protokol je toho priamym dôkazom. Vyskúšajte aspoň dva týždne. Vaše telo Vám bude za to vďačné.

Pred a po NFI

Janka Brezinová - NEDU Ľubochňa
Janka Brezinová - NEDU Ľubochňa
Peter P. (Prvý NFI pacient)
Peter P. (Prvý NFI pacient)
Marta Matisová pred a po NFI protokole
Marta Matisová pred a po NFI protokole