Anna a jej cesta k lepšiemu životu

Cukrovku pani Anne (62) definitívne potvrdili po tom, čo ju s problémami doviezla záchranka do nemocnice. Hodnotu cukru v krvi jej namerali 24. Vďaka podávaniu inzulínu sa podarilo jej stav postupne stabilizovať. Po prepustení z nemocnice musela však už začať pravidelne užívať lieky a navštevovať diabetologickú ambulanciu.

Prvým signálom pre vznik ochorenia bola tehotenská cukrovka pri prvom, neskôr i pri druhom dieťati. Už vtedy pani Annu upozornila lekárka, aby si dávala pozor na stravu. V tom čase, vo veku 22 rokov, sa však pani Anna nad úpravou stravy vôbec nezamýšľala. Podľa jej vlastných slov sa stravovala „otrasne“ a vôbec si neuvedomovala ako si tým škodí. Prišla na to všetko až s odstupom času, až keď sa začali objavovať zdravotné problémy.

Zdravie sa jej postupne zhoršovalo, diagnostikovali jej sivý zákal a vysoký krvný tlak. Keď prišla na kontrolu k lekárke, len jej zvyšovala dávky liekov. Nakoniec užívala 5 liekov denne. Cítila sa často unavená, nič sa jej nechcelo. Mylne to prikladala veku.

Zlom nastal, keď pani Anne už hrozilo, že by si mala začať pichať inzulín. Zľakla sa. Od diabetologičky MUDr. Lejavovej sa dozvedela o NFI protokole. Pani doktorka jej hovorila o výsledkoch iných pacientov, i o tom, že vďaka protokolu by sa mohla zbaviť i všetkých liekov. Neverila tomu. Mala pocit, že cukrovka sa nedá vyliečiť úpravou stravy. Ale povedala si, že nemá čo stratiť. Išla do toho a dodnes neľutuje.

Počas NFI protokolu konzumovala hlavne zeleninu, huby, ryžu, obilniny, žiadne mäso… A tak rezne a veterníky vymenila za brokolicu a avokádo. I keď začiatky nového stravovania neboli pre pani Annu jednoduché, vydržala a odolala i chuti na sladké. Pri rozhovore uviedla, že všetky potraviny bez problémov nakúpila v obchodných reťazcoch, príprava jedál jej nezabrala viac ako pol hodinu.

Za pol roka sa jej zdravotný stav zmenil k lepšiemu. Znížil sa jej tlak aj cukor, necítila sa unavená a hlavne už neberie žiadne lieky na cukrovku. Hmotnosť sa jej znížila o 5 kilogramov, z konfekčnej veľkosti 44 prešla na nižšie. Dnes bez problémov oblečie 40-ku.

Pani Anne NFI pomohol zmeniť stravovacie návyky a prístup k sebe i k ochoreniu. Dnes je bez liekov na cukrovku a už to nechce zmeniť. Dnes tvrdí, že sa dá zdravo stravovať, aj keď predtým tomu neverila…

— Prečo NFI? —

Citát od Hippokrata na hlavnej stránke NFI protokolu "Nech jedlo je vaším liekom a liek je vaším jedlom".

Už Hippocrates, otec medicíny, pred naším letopočtom vedel že strava ktorú konzumujeme môže naše ochorenia spôsobiť, ale ich aj vyliečiť. NFI protokol je toho priamym dôkazom. Vyskúšajte aspoň dva týždne. Vaše telo Vám bude za to vďačné.

Pred a po NFI

Janka Brezinová - NEDU Ľubochňa
Janka Brezinová - NEDU Ľubochňa
Peter P. (Prvý NFI pacient)
Peter P. (Prvý NFI pacient)
Marta Matisová pred a po NFI protokole
Marta Matisová pred a po NFI protokole